מאמר של פיליס גלזר, שדמה להרבה מאמרים אחרים בתחום התזונה הצמחונית, היה זה ש"שבר את גב הגמל".

העליתי את האתר הזה אחרי שקראתי מאמר של פיליס גלזר בוואינט, אתר בו היה לי טור קבוע בנושאי אוכל. עד אז, על אף שהרבה מהנתונים שמופיעים כאן, ב"אתר" שלי, היו ידועים לי זה מכבר, לא עשיתי כלום כדי להפיץ אותם. המאמר של פיליס, שדמה להרבה מאמרים אחרים בתחום התזונה הצמחונית, היה זה ש"שבר את גב הגמל".

למען הסר ספק, אין לי שום טענה כלפי פיליס גלזר. היא לא אומרת משהו שלא אמרו לפניה. אני מזכיר את המאמר שלה רק בגלל שהוא היווה לגבי נקודת מפנה כלשהי

אני לא רופא, או תזונאי. למדתי ביולוגיה לתואר ראשון, המשכתי ללמוד (באוניברסיטה העברית) לתואר שני בפסיולוגיה של הצמח, ואחר כך המשכתי ללמוד לתואר שלישי, אותו לא השלמתי, במכון שרת, הוא המכון האונקולוגי של בית החולים הדסה עין כרם

כפסיולוג, אני בעל הבנה בתהליכים כימיים וביוכימיים וכמובן בפסיולוגיה של הצמח. בתקופת לימודי במכון שרת ראיתי ונחשפתי לטרגדיות רבות – ולהצלחות מועטות לצערי – הקשורות לסרטן. כמו הרבה סטודנטים לתארים מתקדמים, הייתי חשוף למחקרים רבים בתחומים מגוונים, לדעות רבות ולמחלוקות בין חוקרים, בין האקדמיה לבין התעשייה ועוד.

השתדלתי, ואני אודה על כל מילת ביקורת בנושא, להביא באתר זה רק קישורים למאמרים ולאתרים רציניים. המאמרים אותם אני מצטט הם ממקורות ומפרסומים בעלי יוקרה אקדמית וכולם עברו קריאה ביקורתית על ידי חוקרים ומדענים בלתי תלויים.

לצד הדברים שאני מביא כאן, ישנם לא מעט מחקרים חדשים שבחנו ובדקו נקודות ספציפיות כאלה ואחרות. ברצוני להדגיש שחלק גדול מהנתונים והתוצאות המחקריות בכלל אינם ברורים. הבלבול רב בקרב הקהילה המדעית, ויש לקחת כל נתון, מכל כיוון, עם קורט מלח. חלב סויה, טופו ותוספי סויה אחרים יכולים להיטיב עם אוכלוסיות מסוימות, ועל כך אין כנראה חולק. למרות זאת – ובמיוחד לאור הנתונים המבלבלים והלא ברורים – יש להתיחס לכל נושא ההזנה ואכילת הסויה בזהירות רבה ולבדוק היטב לפני שמחליטים מה ואיך לעשות. אין מה להכנס לפניקה אם האכלתם את הבן או הבת שלכם בפורמולה מבוססת סויה, אבל רצוי מאוד שתהיו מודעים בהמשך לסכנות האפשריות, ואולי תצמצמו את המינון. יכול להיות שלסויה ישנם אפקטים מועילים, אבל רוב העדויות בחדשות מלמדות שהצריכה חייבת להיות מתונה, מתמשכת ולא בלתי אחראית. לא כל מה שהוא סויה הוא טוב, ולא כל מה שאינו סויה הוא רע.

מזון לא מעובד, ירקות טריים, מלח במידה נכונה, בשר אדום מדי פעם, עופות, דגים ודגנים, הם מקורות המזון הטבעיים שלנו וחבל שהתרחקנו מהם כל כך.

רק בריאות,

שגיא קופר

למען הסר ספק, כל הנאמר באתר הזה הוא לאינפורמציה בלבד ואינו מהווה המלצה כלשהי או תחליף להתיעצות עם רופא או בעל מקצוע מוסמך אחר בתחום. כל הזכויות שמורות לשגיא קופר. ניתן ורצוי לצטט מתוך האתר ולקשר אליו, שלא למטרות רווח ותוך ציטוט כתובת האינטרנט של המקור