מחקר שפורסם במארס 2014 סוקר את הספרות הקיימת ומראה שייתכן מואד ויש קשר בין התקפים דמויי אפילפסיה אצל ילדים אוטיסטים, ותזונה בתמ"ל סויה.

אם ילדך ניזון מתחליף חלב צמחי כשהיה תינוק, והוא או היא סובלים מאפילפסיה מסוג כלשהו, אנא צרו איתי קשר.

התקפים אפילפטיים ידועים מאוד ושכיחים אצל מי שאובחנו כבעלי בעיות נוירולוגיות-התפתחותיות שונות, בינהן תסמונת ה-X השביר, תסמונת דאון ואוטיזם. החוקרים שפרסמו את המאמר המצוטט לעיל העלו את הסברה שתזונה עשירה בפיטואסטרוגנים – בתחליפי חלב אם מבוססי סויה – תרמה ליצירת סף נמוך להתקפים אצל מי שסובלים מהפרעות אלה.

במאמר הזה העריכו החוקרים את הקשר בין תזונה בסויה לבין שכיחות ההתקפים האפילפטיים אצל 1,949 ילדים אוטיסטים, וזאת על פי הרשומות הרפואיות שלהם.  בסיס הנתונים כלל מידע על התזונה של הילדים, שכיחות ההתקפים, סוג ההתקף שחווה הילד וה– IQ שלו.

תמ"ל סויה שימה להזנת 17.5% מהילדים. בנות היו 13.4% מהאוכלוסיה כולה (של הילדים) והנתונים הראו שהיתה שכיחות של פי 2.6 של התקפי חום אצל ילדים שהוזנו בתמ"ל סויה, פי 2.1 יותר התקפים אפילפטיים ו- פי 4 יותר התקפים חלקיים אצל הילדים האוטיסטים שהוזנו בתמ"ל צמחי (סויה). לא נמצא קשר בין התזונה ומנת המשכל, גילאי ההתקף הראשון ועוד פרמטרים.

מגבלות המחקר: הנתונים נשאבו מדיווחי ההורים (מתבססים על זכרון ותיעוד ההורים), לא היו הרבה בנות שהשתתפו במחקר (אוטיזם היא בעיה שכיחה יותר אצל זכרים), וכן תיעוד לסיבות שבגללן הילדים הוזנו בתמ"ל סויה מלכתחילה ומה היה הגיל ההתחלתי של ההזנה. כך או אחרת, החוקרים מסיקים שישנו קשר בין הזנה בסויה לבין סף נמוך יותר לסוגי התקפים שונים אצל ילדים אוטיסטים ושיש לחקור את התופעה בצורה יסודית יותר

PLoS One. 2014; 9(3): e80488.

Published online Mar 12, 2014. doi: 

Posted in נזקי סויה, סויה ותינוקות | Leave a comment