תשובת מטרנה לפנייתי בנושא האיזופלבונים בתחליף הצמחי.

בשמונה בינואר 2004 פניתי במייל לחברת מטרנה (וגם לפרומדיקו, יבואנית איזומיל) וביקשתי את תגובתם לכל נושא האיזופלבונים בתמ"ל צמחי (העתק המכתב למטה). בשיחת טלפון עם רינת משרות לקוחות קיבלתי את התשובות הבאות, אותן סיכמתי תוך כדי שיחה:

  •  מטרנה מדגישה שהתחליף הראשון שצריך להתחיל איתו הוא תחליף מבוסס חלב פרה. הסיבה לכך היא שזה הדבר הקרוב ביותר לחלב אם. בקמפיין שמטרנה עשתה אחרונה ברדיו היא אף הקדישה תשדיר שלם לנקודה הזאת.
  •  בניגוד לחשיבה בציבור, אין שום ביסוס לכך שחלב פרה גורם לכיוח, ליחה, דלקות וכן הלאה. אין שום עדות לכך שסויה מועילה במניעת קוליק ("גאזים"). הדברים האלה אינם מבוססים ואם יש ראיות, הרי שהן לכאן ולכאן – אין ביסוס.
  •  צריך לזכור שתחליף סויה מתאים למי שאובחנו כרגישים לחלב פרה ולא רגישים לסויה ורופא המליץ להם לעבור לסויה.
  •  ביצור תחליף החלב מבוסס הסויה המודרני לא עושים שימוש בסויה עצמה אלא באיזולאט (חלבון מבודד) של סויה. כמות האיזופלבונים יורדת כבר בגלל עיבוד זה. (רינת לא ידעה לאמר לי עד כמה, אבל התשובה ניתנת כאן, בטבלה). יש ספקים שמציעים אולי איזולאט ללא איזופלבונים, אבל אז מתחילות בעיות אחרות.
  •  רוב המחקרים שנעשו ומראים נזקים של איזופלבונים נעשו על בעלי חיים. מחקרים רטרוספקטיביים שנעשו על בני אדם לא מצביעים על בעיות מיוחדות, ומחקרים שנעשים על תינוקות נעשים בגילאי שלושה ארבעה חודשים שבהם יש בדם ריכוזי א"פ גבוהים ממילא. (הערתי לכך: לא כל הדברים אלה אינם נכונים, כפי שמראים המאמרים המובאים כאן, באתר הזה).
  •  מטרנה מודעת לנושא והיא פועלת בכיוון. מטבע הדברים לא היה באפשרותה של רינת להתיחס יותר לתוכניות העסקיות שלהם.

מטבלת ערכים, שהמקור שלה הוא איגוד יצרני מזון הסויה האמריקאי, עולה שבעשרים ושמונה גרם אבקה של איזולט חלבון סויה יש לפחות 53 מיליגרם איזופלבונים. 30 מיליגרם איזופלבונים יש בכוס חלב סויה, וזאת כמות שבצריכה יומית כבר יודעים שגורמת נזקים גם בבני אדם. מספרים אלה מתישבים היטב עם נתונים ידועים ממחקרים מדעיים, כמו למשל:

Setchell KD and others. Isoflavone content of infant formulas and the metabolic fate of these early phytoestrogens in early life. Am J Clin Nutr 1998 Dec;68(6 Suppl):1453S-1461S.

בדקתי את כמות החלבון במטרנה צמחית, והיא:

במאה גרם אבקה יש 15 גרם חלבון (איזולט סויה). יש 1.98 גרם חלבון בכל מאה מ"ל מוצר מוכן, כאשר להכנת מאה מ"ל דרושים 60 מ"ל מים.

תינוק שאוכל בחודש הראשון לחייו שש פעמים ביום, בארוחות שבהן יש 90 מ"ל מים (יותר מטרנה בכמות סופית), מקבל אם כך 3 גרם חלבון בכל ארוחה, וכמעט 18 גרם חלבון במשך היום. בכמות כזאת יש 34 מיליגרם איזופלבונים, ארבעים אחוז יותר מהצריכה המומלצת היומית למבוגר!!!

תינוק בן שישה חודשים, שאוכל ארבע ארוחות מטרנה צמחית ביום, שלהכנת כל אחת דרושים 240 מ"ל מים, מקבל לפי הנתונים שבידי, כשמונה גרם חלבון בכל ארוחה, וסך הכל כ- 32 גרם ביום. סה"כ הוא מקבל – תינוק בן חצי שנה – 60 מיליגרם איזופלבונים ביום. יותר מכפול מהצריכה ה"מומלצת" על ידי ה- FDA למבוגר, ופי 2.2 יותר מאשר הצריכה הממוצעת של איזופלבונים ביפן (28 מ"ג).

חשוב לציין שאני ממעיט כאן, כיון שיש מחקרים שמראים שצריכת האיזופלבונים מסויה היא עוד יותר נמוכה מאשר 28 מ"ג. כדאי לקרוא את העמוד הזה באתר, על צריכת הסויה באסיה.

 

הפניה המקורית:

לכב'

מחלקת קשרי לקוחות

מטרנה בע"מ

קיבוץ מעברות

שלום רב,

לאחרונה מתרבות העדויות על כך שיש חסרונות רבים להזנת תינוקות בתחליף מזון לתינוקות המבוסס על סויה. עדויות אלה כוללות נזקים התפתחותיים שונים, נזקים לפעילות בלוטת התריס ונזקים אחרים.

הבנתי שכמו משרדי בריאות אחרים בעולם – ניו זילנד, בריטניה, אוסטרליה לדוגמא – גם משרד הבריאות הישראלי אינו מעודד, בלשון המעטה, שימוש בתמ"ל זה בגלל נוכחותם של איזופלבונים בו.

האם אתם מודעים לניירות העמדה השונים ולמחקרים אלה?

מה היא העמדה שלכם בנוגע לנזקים האפשריים שעלולים להגרם לתינוק שמוזן בסויה?

לאור העובדה שידועות כבר שנים טכניקות להוצאת האיזופלבונים מהפורמולות, האם יש בכוונת מטרנה לייצר תמ"ל צמחי חופשי מחומרים אלה?

אשמח לקבל את תגובתכם.

בכבוד רב,

שגיא קופר

Posted in נזקי סויה, סויה ותינוקות | Leave a comment