חומר מענבים ויין נמצא מסייע לצמצום סכרת מסוג 2.

בשנים האחרונות יותר ויותר סגולות רפואיות נקשרות ביין –  במיוחד יין אדום. ה'אשם' האחרון שפחות או יותר מצאו, הוא חומר שנקרא רסברטרול – resveratrol- שנמצא בעיקר ביינות אדומים; ככל שהיין 'אדום' יותר, ריכוז הרסברטרול שבו גבוה יותר.

עכשיו מגיע מחקר חדש, הפעם מהונגריה, שמצביע על כך שייתכן והפוליפנול הזה מועיל לא רק בפעילות המוכרת על העורקים הכליליים ויתר ענייני הכולסטרול, אלא שהוא גם בעל פוטנציאל ברגולציה של סכרת מסוג II– הסכרת שהפכה למגפה הגדולה של העולם המערבי, בשנים האחרונות.

המחקר, שפורסם ב- British Journal of Nutrition, מציע שרסברטרול יעיל גם בשמירה על ריכוזי סוכר בדם, כמו שמעידים מחקרים אחרים שבוצעו בחיות מעבדה, רק שהוא בוצע על בני אדם.

במחקר החדש, החוקרים לקחו 19 איש וחילקו אותם לשתי קבוצות באופן אקראי. אחת קיבלה 5 מ"ג רסברטרול, פעמיים ביום, ואילו הקבוצה השניה קיבלה פלסבו – תרופה שאינה תרופה, למעשה, ומשמשת לבודד את האפקט הפסיכולוגי שיש על נטילת תרופה, כביכול.

במשך ארבעה שבועות מדדו החוקרים את האפקט של הטיפולים השונים על רמות הגלוקוז בדם ועל מה שמכונה 'תנגודת לאינסולין' (insulin resistance). התוצאות הראו ירידה בתנגודת לאינסולין בקרב מי שקיבלו את הרסברטרול, מה שמעיד על הצלחת הטיפול – לפחות באופן ראשוני.

רסברטרול הוא לא החומר היחיד שמצוי בענבים, שהגוף שלנו צריך או שמועיל לו. לדוגמא, pterostilbeneוחומר נוסף שנקרא sulforaphaneהם שני חומרים שיש אמנם בענבים, אבל יש מהם גם בפירות יער ובברוקולי, למשל. שני החומרים מעוררים עניין בקרב חוקרים ותזונאים, אבל זה שיש מהם מקורות מגוונים מעיד על החשיבות שבדיאטה מאוזנת, ושמירה על מגוון מקורות תזונתיים.

צריך לזכור נקודה נוספת: הרסברטרול שהחוקרים נתנו לחולים לא הגיע בצורת כוס יין, אלא בצורת גלולה מרוכזת. צריך לא מעט יין או מיץ ענבים מרוכז, כדי לקבל את אותו אפקט. בכמויות כאלה, מי שחולים בסכרת עלולים למצוא את עצמם בבעיה בגלל תכולת הסוכר שבמשקאות אלה. מהסיבה הזאת – שלא לדבר על האלכוהוליש להתיעץ עם רופא לפני שתיית יין או מיץ פירות, ובכל מקרה, לעקוב אחרי התוצאות באופן שוטף ומקצועי.

Posted in תזונה טובה | Leave a comment