האם צריכת סויה מגנה מפני הופעת סרטן השד או דווקא מעודדת אותו? המחקרים סותרים והתוצאות מבלבלות. גם בשנת 2015 יש עדיין שאלות פתוחות, והמחקר ממשיך ומתבצע. מה שדי ברור היום הוא, שיכולה להיות השפעה לא אחידה על נשים, שתלויה לא רק בתקופה בה החלו לאכול מוצרי סויה, אלא גם ל- race (נשים אסיאתיות, מול נשים "לבנות").

במאמר משנת 2010 שואלים החוקרים אם צריכת סויה טובה ומגנה מפני סרטן השד או שהיא מעודדת הופעת סרטן השד.

אחרי סקירה מקפת של הספרות שפורמה עד אז וכן מחקרים שביצעו החוקרים עצמם, הם מגיעים למסקנה שלמרות שסויה היא מקור הגינסטאין היחיד הדיאטה של האדם (איזופלבונים אחרים יש גם בקטניות, אפונה וכד'), הרי שהם לא מוצאים נזק בצריכתה בשיעורים נמוכים. יכול להיות, הם אומרים, שצריכת סויה מתונה גם בגילאים שלפני הווסת הראשונה מגנה על נשים מפני סרטן השד. זאת, אם מתבוננים בתוצאות מחקרים שנעשו על נשים אסיאתיות. מצד שני, החוקרים אומרים ששעורי צריכה אלה נמוכים משמעותית מצריכת הסויה המצטברת בעולם המערבי; שעורי צריכה שהשפעתם בגיל הצעיר או בכלל, לא ממש נבדקו.
קשר נוסף שהם לא מראים שנבדק, הוא הקשר בין אופי הדיאטה הכללי של הנשים האסיאתיות: יותר אורז, דגים ופחות בשר ופחות שומן מהחי או בכלל, מלווה בפעילות גופנית מתונה.

אם לסכם את החלק הזה של המאמר (http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC2981011/) החוקרים אומרים שצריכת סויה מתונה בגיל הצעיר – ברמות האסיאתיות – מקנה הגנה מסוימת מפני סרטן השד בגילאים מאוחרים.

צריכת סויה אינה מומלצת לנשים שאובחנו כחולות בסרטן השד. בתנאים מסוימים החוקרים מצאו שאין השפעה לסויה (גניסטאין) על סרטן השד והסיכון לחזרתו, אבל בתנאים אחרים – בתלות בסרטן שאובחן – סויה כן מזרזת הופעה חוזרת של המחלה.  אצל נשים אסיאתיות התוצאות שונות וסויה – בצורה שנבדקה – כן מספקת הגנה.

המסקנה הכוללת של החוקרים היא שצריכה מתונה ולאורך כל החיים של סויה כנראה מספקת הגנה מפני סרטן השד (או מורידה את הסבירות לחלות בו). הדגש שלהם הוא על צריכה מתונה, שמתחילה בגיל צעיר ומתמשכת. לא הם – ולא אף אחד אחר – בחנו עד היום ובדקו מה ההשפעה האמיתית של מוצרי סויה שנכנסו לדיאטה המערבית כחלק מארסנל המזונות המעובדים: TVP, SPC או חלבון סויה מבודד.
מומלץ לקרוא ואף לשתף עם רופא המשפחה!

http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC2981011/

It can be concluded that consumption of soy foods or intake of soy isoflavones remains in the spotlight as a possible “treatment” to reduce menopausal symptoms and prevent bone loss. The beneficial effects of soy are more convincing if soy has been consumed throughout life rather than if the intake starts at menopause. In the breast, soy intake during childhood and adolescence might provide lifelong protection against breast cancer  and sensitize for the protective effects of adult soy intake . Although 2 recent human studies in breast cancer survivors did not indicate adverse effectsand suggest a reduction in the risk of recurrence in Asian women consuming soy regularly, more studies are needed to determine whether Western soy products or isoflavone supplements are safe for women diagnosed with breast

Posted in נזקי סויה, סויה ונשים | Leave a comment