החברה האירופית לגסטרואנטרולוגיה ותזונה: אל תאכילו את הילדים שלכם בסויה ללא צורך

האם זה נכון להשתמש בחלב סויה כתחליף להזנת תינוקות? האם כל פעם שילד סובל מרגישות לחלב פרה, הפתרון המיידי צריך להיות תמ"ל סויה? תת ועדת התזונה של החברה האירופית לגסטרואנתרולוגיה, הפטולוגיה ותזונה, מביאה את ההמלצות הבאות, בכל הקשור בהזנת תינוקות, עם מבט לגדילה ולהתפתחות שלהם.

חלבון סויה, אומרים המומחים, הוא הרכב חלבונים נחות מזה של חלבון חלב פרה. הוא מתעכל פחות טוב, פחות זמין ביולוגית ויש בו פחות מתיונין, חומצת אמינו שהגוף שלנו לא מסוגל לייצר, וחייב לקבל אותה ממקור חיצוני.  כדי שניתן יהיה להשתמש בסויה לתמ"ל, חייבים להשתמש בחלבון סויה מבודד, ולפי הרגולציה האירופית, תכולת החלבון הכללית חייבת להיות גבוהה מזאת שתמ"ל מבוסס חלב פרה: (2.25 g/100 kcal vs. 1.8 g/100kcal).

אפשר להשתמש בחלבוני סויה כדי להאכיל ילודים, אבל אין להם כל ערך תזונתי מעל לזה של חלב פרה, וגם לא יתרונות אחרים. נהפוך הוא: חלבון סויה עלול להכיל אלומיניום, פיטאט, שידוע כנוגד תזונה (הוא קושר ניאצין ומינרלים שונים), וכמובן שגם פיטואסטרוגנים.  בנוסף לילודים, גם לגבי פגים אין ראיות ליתרונות בהזנה בסויה.

המלצות הוועדה האירופית קובעות שאין להשתמש בתמ"ל סויה לפני שהתינוק מגיע לשישה חודשים. אין לו כל תפקיד במניעת מחלות אלרגיות. אם בכל זאת שוקלים להשתמש בתמ"ל סויה למניעת תופעות אלרגיות או לטיפול באלה, אחרי גיל חצי שנה, יש לבדוק היטב רגישות לחלבון סויה, וזאת בצורה רפואית, מבוקרת. אין כל עדות, אומרים המומחים, לכך שחלבון או תמ"ל סויה יכול למנוע קוליק (כאבי בטן קשים אצל יונקים), פליטה או הקאה או בכי מתמשך.

J Pediatr Gastroenterol Nutr. 2006 Apr;42(4):352-61.

Soy protein infant formulae and follow-on formulae: a commentary by the ESPGHAN Committee on Nutrition.

ESPGHAN Committee on Nutrition, Agostoni C, Axelsson I, Goulet O, Koletzko B, Michaelsen KF, Puntis J, Rieu D, Rigo J, Shamir R, Szajewska H, Turck D

Posted in נזקי סויה, סויה ותינוקות | Leave a comment