כמות מספקת של חומצות שומן אומגה 3 במהלך ההריון עשויה להקטין את הסיכון להשמנה בילדות ב -32%, כך קובע מחקר חדש מבית הספר לרפואה הארוורד.

המחקר, שפורסם בעיתון האמריקני לתזונה רפואית – American Journal of Clinical Nutrition, בדק את הקשר בין סוג השומן שצרכה האם במהלך ההיריון, לבין השמנת יתר בגיל שלוש של ילדה. הקשר נקבע לפי מדד מסת גוף (BMI) וקיפול העור.

החוקרים, בראשות ד"ר אמילי אוקן, פרופסור חבר במחלקה לרפואת אוכלוסין בבית הספר לרפואה בהרווארד, דיווחו כי מצב אומגה 3 אמהי-עוברי גבוה היה קשור לירידה בהשמנת יתר בגיל הילדות.

"בדקנו את המידה שבה ריכוזי אומגה 3 PUFA ואומגה 6 אצל האם היו קשורים עם השמנה בילדות," כתבו אוקן וחבריה. "יחס גבוה של אומגה 6 לחומצות שומן בלתי רוויות אומגה 3 (PUFA) בפלסמה מחבל הטבור נמצא קשור לקפלי עור גבוהים ולסיכויים של השמנת יתר," הם אמרו.

לצריכה של חומצות שומן אומגה 3, במיוחד EPA ו-DHA, משייכים יתרונות בריאותיים רבים, ביניהם שיפור בחילוף החומרים של שומנים בדם, מניעת מחלות לב כליליות וצמצום תגובות דלקתיות. בנוסף, אומגה -3 הוצעה להפחתת רמות השומן אצל בעלי חיים שהוזנו בתזונה עתירת שומן.

אוקן וחבריה הסבירו כי צריכה נמוכה של חומצות שומן אומגה 3, שנמצאת בעיקר בדגים ופירות ים, בנוסף לנוכחות של כמויות גדולות של אומגה 6 יכולה להיות גורם סיכון להתפתחות של השמנת יתר.

מחקר קודם שנעשה בבעלי חיים גילה כי חוסר איזון כזה בין סוגי חומצות השומן בתזונה עשוי לקדם את ההתפתחות של רקמת שומן. עם זאת, החוקרים ציינו כי מחקרים מעטים בחנו את ההשפעות הללו באוכלוסיות האדם.

אוקן ועמיתיה דיווחו כי כחמישית של נשים הרות אכלו יותר משתי ארוחות דגים בשבוע במהלך ההריון, אולם רק כמחצית מהנשים האלה השיגו את הצריכה המומלצת של DHA , בת 200 מ"ג ליום.

החוקרים אמרו כי מתצפיות אלה עולה כי על אף שהנשים ההרות אכלו דגים, הם לא צרכו מספיק ממינים שידוע שהם מכילים כמויות גבוהות של DHA, כגון טונה, סלמון, ומקרל.

רק שלושה אחוזים מהנשים ההרות במחקר נמצאו שצרכו את הצריכה המומלצת של 200 מ"ג / יום של DHA במהלך החודש האחרון של ההריון. אוקן וצוותה ציינו כי זהו השלב שבו כמויות גדולות של DHA מועברות מהאם לתינוק, לתמיכה בהתפתחות המוח.

צוות המחקר חישב את הסיכויים להשמנת הצאצאים בגיל שלוש, על פי צריכת חומצות שומן אומגה 3 של האם ורמת אומגה 6 ואומגה 3 בדם חבל הטבור בעת הלידה.

אוקן ושותפיה לעבודה דיווחו על סיכויים גבוהים יותר להשמנה של ילדים בגילאי שלוש, שהיו בין פי שתיים לארבע פעמים גבוהים יותר כאשר בדם הטבורי היה יחס גבוה של אומגה 6 לאומגה 3.

לעומת זאת, הסיכויים של ההשמנה היו נמוכים ב- 32% כאשר הצריכה האימהית של אומגה 3 הייתה גבוהה או אם היחס בין אומגה 3 לאומגה 6 היה קרוב לרמות המומלצות.

צוות המחקר באוניברסיטת הרווארד ציין כי המחקר מספק סימנים ראשונים ממחקר על בני אדם, שצריכה נמוכה של אומגה 3 בנוכחות כמות גדולה של אומגה 6 במהלך ההיריון עלולה להשפיע על הסיכוי להשמנה אצל הצאצאים.

"ממצאים אלו צריכים להיות מאושרים על ידי מחקרים אחרים, אך יהיה זה חשוב להראות שהכוונה של צריכת אומגה 3 במהלך ההיריון עשויה לשפר את סיכויי הילדים בעתיד שלא לסבול מהשמנת יתר.

Posted in תזונה טובה | Leave a comment